Dzień Niespodziewanego Całusa!

Tagi: , , , ,

24 lutego został nietypowym świętem, to DZIEŃ NIESPODZIEWANEGO CAŁUSA, zatem dziś można bezkarnie całować do woli.

Podobno, by to święto miało jakikolwiek sens, trzeba dać całusa komuś, kto się tego zupełnie nie spodziewa. Kto wie, może będzie z tego coś więcej?

Pocałunki mogą być rozmaite np.: w usta, policzek, dłoń, szyję, czoło….  W różnych kulturach służą do wyrażania odmiennych uczuć.

Pocałunek w czoło kojarzy się z rodzicielskim gestem wyrażającym troskę i chęć opieki nad drugą osobą. Całowanie dłoni natomiast jest wyrazem szacunku – choć dziś wiele osób uważa to za staroświecki gest.
Pocałunek to ludzki gest szacunku np. dzieci całują rodziców, dziadków. W miłości narzeczeńskiej i małżeńskiej to wyraz czułości, szacunku oraz potwierdzenie miłości.

Pocałunki w policzek zdarzają się między przyjaciółmi jak i dalszymi znajomymi. Częstą praktyką jest buziak na przywitanie.

TRADYCJA! W Polsce witając się , policzki całuje się trzy razy, zaczynając od prawej strony.

Szczególną uwagę jednak przywiązuje się do pocałunku w usta. Niektóre pary świętują kolejne rocznice pierwszego pocałunku.

A jak jest u Was? Lubicie się całować? Świętujecie?

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com/

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!