Komediowy wieczór ze ślubem w tle

Tagi: , , , ,

Macie czasem ochotę na rozluźniającą komedię z popcornem w ręku w ramach domowego kina? Dobrze trafiliście! Przed Wami zestawienie najlepszych komedii ze ślubem w tle, które rozluźnią Was i wprawią w doskonały humor. To co, zaczynamy?

Licencja na miłość (reż. Ken Kwapis)

Pierwsze spotkanie, pierwsza randka, pierwsze kocham Cię, pierwsza wspólna noc i przeprowadzka, a wreszcie… zaręczyny! Na pewno pamiętacie te wyjątkowe momenty, które pozostaną z Wami na zawsze. Co dalej? Ślub! Jednak zanim staniecie na ślubnym kobiercu czas na nauki przedmałżeńskie. Film Licencja na miłość w przezabawny sposób przedstawia kontrowersyjnego księdza (Robin Williams), który stawia przed Młodą Parą trudne wyzwania. Wyzwania te wymagają doskonałej komunikacji, zaufania, odpowiedzialności i umiejętności stawiania drugiej osoby na równi sobie. Jak zadania wpłyną na związek Młodych? Czy pomysły szalonego księdza mają jakiś sens?

Moje wielkie greckie wesele (reż. Joel Zwick)

Główna bohaterka filmu pochodzi z tradycyjnej greckiej rodziny, która z pewnych przyczyn musiała emigrować do Stanów Zjednoczonych. To nie przeszkadza ojcu Touli podkreślać, że WSZYSTKO ma swój początek w  Grecji. 30-letnia Toula (Nia Vardalos) spędza każdą chwilę swojego życia w gronie licznej, greckiej rodziny – pomoc w barze, opieka nad młodszymi dziećmi, wsparcie rodziców. W tym wszystkim jednak brakuje jej czasu na związek. Brzmi dosyć nostalgicznie? Całe szczęście Afrodyta czuwa nad Toulą i jej życiem miłosnym! Film w zabawny sposób prezentuje różnice kulturowe, jakie dzielą Amerykanów i Greków oraz wyzwania, z jakimi przychodzi zmierzyć się amerykańsko – greckiej parze przed ślubem. Możemy zdradzić Wam mały sekret. Moje wielkie greckie wesele ma także drugą część!

Mamma Mia! (reż. Phyllida Lloyd)

Cały czas pozostajemy w greckim klimacie. A skoro Grecja, to może by tak musical? Mamma Mia! to film z 2008 roku, który podbił właściwie cały świat. Poza piosenkami ABBY w aranżacji aktorów (m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth) możemy poznać romantyczną historię Młodej Pary na kilka dni przed ślubem. Bez obaw! Musical Mamma Mia! jest pozbawiony zbędnej słodyczy czy cukierkowego humoru. Niesamowite krajobrazy greckich wysp, porywająca muzyka i przygody młodej dziewczyny, która nie zna swojego taty. Czy pomysł, aby zaprosić domniemanych trzech ojców na wesele bez informowania matki i narzeczonego może dobrze się skończyć? Nie dowiecie się, jeśli nie obejrzycie! Również i ten film posiada drugą część: Mamma Mia! Here we go again.

Sposób na teściową (reż. Robert Luketic)

Sposób na teściowa to doskonała komedia w gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Jennifer Lopez, Jane Fonda). Komedia w zabawny sposób przedstawia jakże trudne „docieranie się” teściowej i synowej. Pełne humoru, ale czasem i niebezpieczne przygody zagrażające życiu jednej lub drugiej strony to tylko ułamek fabuły komedii z Jennifer Lopez w roli głównej. Czy synowa i teściowa się dogadają? Czy ślub dojdzie do skutku? Czy walka za wszelką cenę ma sens, gdy w grę wchodzi miłość?

Za jakie grzechy dobry Boże ( reż. Philippe de Chauveron)

Ta francuska komedia to prawdziwa perła wśród komedii ze ślubem w tle. Claude (Christian Clavier) i Marie (Chantal Lauby) to małżeństwo o tradycyjnych poglądach katolickich. Niestety, ich podejście musi zderzyć się z rzeczywistością – trzy z czterech córek zdecydowały się na śluby niekoniecznie wpasowujące się w światopogląd rodziców. Pozostaje tylko najmłodsza latorośl, która również ma swój pomysł na małżeństwo. W komedii Za jakie grzechy dobry Boże w groteskowy sposób przedstawiono tradycjonalistyczne podejście filmowych Francuzów do małżeństwa, ale także różnice i niedomówienia, jakie z nich wynikają. Doskonały film, który uzmysławia, jakie mury stawiamy sami sobie i innym.

Uciekająca Panna Młoda ( reż. Garry Marshall)

Uciekająca Panna Młoda to klasyka sama w sobie. Film z 1999 roku odpowiada na wiele aktualnych problemów, z jakimi przychodzi się zmierzyć Pannie Młodej właśnie tuż przed ślubem. Szczególnie, gdy to nie jest pierwszy ślub, a Panna Młoda, cóż, ma tendencję do uciekania tuż przed uroczystością. W filmie poznamy Meggie (Julia Roberts), o której w małej mieścinie krążą już legendy. Meggie daje nogę tuż przed ceremonią. Pech chciał, ze o wszystkim dowiaduje się dziennikarz, który decyduje się poznać Pannę Młodą oraz jej historię zanim ta ucieknie po raz kolejny. Co na to Pan Młody? Jaki wpływ na ślub będzie miała Medialna historia Meggie? Nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko przygotować domowy popcorn i zasiadać do seansu!

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!