Zakochaj się w Walentynkach

Tagi: , , , ,

Czas na nieoczywiste ciekawostki o Walentynkach! Koniecznie przeczytajcie nasz dzisiejszy wpis o Dniu Zakochanych. Poznajcie ciekawostki, o których mało kto wie!

Czy w Polsce jest miasto zakochanych?

Choć części z Was może się wydawać, ze to Zakopane, jest nieco inaczej. Miasto zakochanych w Polsce to Chełmno. To miasto znajdujące się na północny wschód od Bydgoszcz może poszczycić się relikwiami św. Walentego. Relikwie te są szczególnie czczone już od kilkuset lat, dlatego też w Chełmnie znajdziecie ławeczkę zakochanych, a także festiwal o nazwie Walentynki Chełmińskie, podczas których bije się rekord na największy tort w kształcie serca!

Kiedy w USA rozpoczęto świętowanie?

Choć Dzień Zakochanych w Europie cieszył się popularnością od początku XVII wieku, to dopiero Stany Zjednoczone zwiększyły powszechność owego święta. W okolicach 1840 roku rozpoczęto masową produkcję kartek z serduszkiem w tle. Obecnie cały świat oszalał na punkcie Walentynek. Nieważne, czy Europa, Afryka, Ameryka Północna czy Południowa, Azja, a może Australia? Cały świat zakochał się w dniu św. Walentego na dobre. Czy walentynkowy ślub to dobry pomysł? Szukacie inspiracji na ślub w Dniu Zakochanych? Koniecznie przeczytajcie nasz post o inspiracjach z serduszkiem w tle.

Ile kartek Walentynkowych jest wysyłanych co roku?

Nie każda zakochana para ma to szczęście, że jest obok siebie w Dniu Zakochanych. Mamy nadzieję, że Wy możecie cieszyć się sobą na co dzień i nie musicie doświadczać rozłąki niezależnie, czy to 14 lutego, czy jakikolwiek inny dzień. Jeśli jednak jesteście od siebie daleko, to z pewnością wysyłacie kartki. Właśnie, to co z tymi kartkami?! Szacuje się, że na świecie jest wysyłanych ich ponad miliard. Całkiem konkretna liczba! A Wy? Jak w tym roku świętujecie Dzień Zakochanych?

Walentynki czy może Luperkalia?

Każdy z nas kojarzy św. Walentego. Jedni mówią, że to patron szaleńców, inni, że udzielał potajemnych ślubów zakochanym, a jeszcze inni wierzą w obie wersje. A może to nie do końca zasługa św. Walentego? Podobno w starożytnym Rzymie w okolicy 14 i 15 lutego świętowano Luperkalia. To wyjątkowe święto było uczczeniem płodności i wszystkich jego aspektów. Wiemy doskonale, że kultura prechrzescijańska wpływa znacząco na obraz naszych obecnych uroczystości i wierzeń. Może podobna sytuacja dotyczy Walentynek vel Luperkaliów?

Jakie są przysłowia związane z miłością?

Sprawdźcie swoją wiedzę o miłosnych przysłowiach! Znacie je wszystkie?

  1. Oszaleć z miłości
  2. Stara miłość nie rdzewieje.
  3. Miłość stała cuda działa.
  4. Kochać kogoś znaczy widzieć w nim cuda niedostrzegalne dla innych.
  5. W miłości serce sędzią, nie rozum.
  6. Miłość dodaje sił.
  7. Miłość uskrzydla
  8. Nie ma miłości bez zazdrości. (Trochę pikanterii, a co tam!)
  9. Gdy masz miłość w sercu, stawaj na kobiercu.

Młodzi, a może Wy macie jakieś swoje ulubione przysłowia lub cytaty o miłości? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszej opinii. Podzielcie się nią w komentarzach, już nie możemy się doczekać!

Co z Julią?

Romeo i Julia to dramat znany większości z nas. Ona kocha jego, on kocha ją, ale ona przyrzeczona jest komuś innemu. Jak się to może skończyć? Niestety nie za dobrze. Na pocieszenie zrozpaczonej dziewczynie przychodzą jednak inni zakochani. Każdego roku do miasta zakochanych, gdzie rozegrał się największy miłosny dramat, do Werony (Włochy), dociera mnóstwo kartek zaadresowanych do nieszczęsnej dziewczyny. A skoro o Julii mowa… Co powiecie na wieczorny seans z filmem Listy do Julii?

Młoda Paro, życzymy Wam w Dzień Zakochanych tego wyjątkowego zaszczytu bycia koło siebie, przytulania się, całowania na dzień dobry i dobranoc, a także umiejętności doceniania tego, że macie siebie nawzajem. Pamiętajcie, że razem dojdzie się dalej, niż gdy się idzie przez życie w pojedynkę. Miłości.

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!