Piwo na weselu – craftowe może zastąpić nawet wino!

Tagi: , ,

W naszym kraju w najlepsze trwa Kraftowa Rewolucja. Coraz więcej Polaków przestaje kojarzyć piwo jako tylko i wyłącznie złoty trunek. W Polsce mamy w tym momencie dostęp do praktycznie wszystkich możliwych stylów piwa, co daje nam nieograniczone możliwości wyboru odpowiedniego rodzaju tego trunku! Zobaczcie jakie pomysły na wykorzystanie piwa na weselu przygotowaliśmy dla Was!

Czy da się zastąpić wino piwem?

Oczywiście że tak! Teraz szeroko dostępne w naszym kraju są piwa z belgijskich browarów produkujących piwa spontanicznej fermentacji typu Kriek czy Lambici. Są to piwa, najczęściej wytrawne o smaku i aromacie przypominającym wino! Te najlepsze wymagają takiego samego użycia dekantacji jak dobre i drogie czerwone wina! Ich wygląd w butelce często nie odbiega od koloru białego czy czerwonego wina! Możecie zaskoczyć swoich gości podając im w kieliszku odpowiedni rodzaj Lambici i dopiero po degustacji zdradzić im, że pili piwo a nie wino!

Polski szampan na toast!

Kolejnym niespodziewanym zabiegiem może być zastąpienie lampki prawdziwego wina musującego tak zwanym polskim szampanem! To piwo typu grodziskie, które pije się właśnie w kieliszku przypominającym szampanówkę! Odpowiednio nalane nie różni się w wyglądem od swojego winnego odpowiednika. To prawdziwie polski styl piwa, którym możemy się pochwalić na całym świecie. Jego sekret tkwi w specjalnym słodzie, który wnosi do piwa nuty wędzone! Musicie tego spróbować!

Food Paring

Nie ma nic modniejszego niż odpowiedni dobór alkoholu do danej potrawy. Jeśli chodzi o Piwny Foodparing, trójmiasto i okolice to pionierzy w skali kraju! To właśnie w restauracji Sztuczka, jeden z większych polskich browarów craftowych organizuje kolacje, gdzie łączy piwo ze wspaniałym jedzeniem. Oczywiście wymaga to pewnych umiejętności sensorycznych. Jednak wyobraźcie sobie miny gości gdy do każdej potrawy zamiast piędziesiątki wódki, dostaną za każdym razem, w szkle degustacyjnym piwo o innym kolorze, aromacie oraz smaku!

Piwo bezalkoholowe nie musi być nudne!

Podczas organizacji wesela warto zadbać, też o gości, którzy z jakiś powodów nie mogą spożywać napojów procentowych. W Polsce w ostatnim czasie bardzo mocno rozwinął się rynek piw niskoalkoholowych z zawartości poniżej 1% alkoholu! Można to wykorzystać i zaproponować gościom oprócz standardowych piw bezalkoholowych, takie wariacje jak lekko kwaśny MadDriver z dodatkiem Wiśni, czy też goryczkowy i bardzo łatwo dostępny 1 na 100 z regionalnego browaru Kormoran. Zapewniam, że Wasi niepijący goście będą zaskoczeni jak piwo bezalkoholowe potrafi różnie i dobrze smakować.

Na koniec warto wspomnieć, że zakup piwa craftowego na wesele wcale nie musi być drogi!  Ceny butelek 0.5l wahają się od 3 do 10 złotych. Jednak jeśli chcielibyśmy zorganizować pokaz foodparingu piwnego, musimy się liczyć z większym kosztem, gdyż ciężkie piwa typu porter czy RIS doskonale nadające się deserów, potrafią kosztować w granicach 30zł za butelkę. Jednak w całej masie kosztów wydaje się to niewiele a efekt i zaskoczenie gości może być piorunujące!

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!