POPRAWINY-PLUSY, MINUSY, POMYSŁY!

Tagi: , , ,

Poprawiny wywodzą się z wielowiekowej tradycji. Jednak coraz częściej pary zastanawiają się nad koniecznością ich organizowania oraz formie aranżacji. Dzisiaj zastanowimy się nad plusami i minusami poprawin, a także podrzucimy Wam kilka pomysłów jak, niekiedy z konieczności, uczynić dodatkowy dzień fantastycznej zabawy!

PLUSY

Największym plusem poprawin jest to, że największy stres już za Wami! Jesteście już małżeństwem i pozostaje Wam dobrze się bawić. Na poprawinach zostają najczęściej Wasi najbliżsi znajomi przez co zabawa może okazać się lepsza niż na weselu! Warto też zauważyć, że oprócz najbliższych znajomych na następny dzień zostają zazwyczaj osoby, które musiały na Wasz ślub dojechać z daleka. Poprawiny mogą być idealną okazją do spędzenia z nimi więcej czasu, a także być formą pewnego podziękowania za poświęcony czas.  Innym niewątpliwym plusem poprawin jest to, że pozostały po weselu alkohol oraz jedzenie się nie zmarnują.

MINUSY

Największym minusem są niewątpliwie dodatkowo wydane pieniądze. Minimalna dopłata do poprawin to około 40 złotych. Jeśli pomnoży się nawet tak niewielką kwotę przez liczbę gości na poprawinach, zrobi nam się całkiem niezła sumka… Drugim minusem jest często towarzyszące zmęczenie po weselu, zarówno goście jak i, co najważniejsze, para młoda marzy tylko o chwili spokoju i odpoczynku, a nie o kolejnym dniu zabawy. Przekłada się to na frekwencję na poprawinach oraz wprowadza niektórych gości w zakłopotanie – zostać czy nie o to jest pytanie?

POMYSŁY NA NIEZAPOMNIANE POPRAWINY

Mamy dla was trzy pomysły na to jak spędzić pierwszy dzień po ślubie w zupełnie inny niż zazwyczaj sposób.

  1. KAMERALNA IMPREZA W OGRODZIE .

Zapewne, albo Wy albo jeden z waszych świadków, macie ogród lub działkę. Zazwyczaj są to magiczne miejsca, które tworzą niesamowitą scenerię. Dlatego też polecamy zaprosić najbliższą rodzinę oraz przyjaciół do siebie i urządzić małe kameralne spotkanie. Dress code może być na luzie i bez weselnego sznytu!

 

  1. GRILL W MIEJSCU WESELA

To coraz modniejsza alternatywa dla poprawin! Często wybierana w sezonie letnim. Wszyscy lubimy grilla i zimne piwo. Dlaczego więc nie połączyć ślubu z dodatkową imprezą, na której przy piwku i kiełbasce bliższa rodzina spotka się z tą dalszą? Będziecie mogli wskoczyć w jeansy i wyluzować się po ostatnim stresie!

 

  1. RODZINNY BRUNCH

To opcja, która pozwala połączyć tradycje ugoszczenia najbliższych następnego dnia ze spokojnym wieczorem. Nie mamy wtedy obawy, że dojeżdżających pozbawimy ciepłego posiłku, a ponadto zagwarantujemy sobie wolny wieczór i czas na odpoczynek. Jest to także opcja, która wymaga jednak bardziej formalnego stroju i może być alternatywą dla bardziej konserwatywnych osób, które jednak z jakiś powodów nie chcą organizować poprawin.

A wy jakie macie pomysły na poprawiny?

 

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!