Prezenty dla rodziców. Jak podziękować im w dniu ślubu?

Tagi: , ,

Prezenty dla rodziców. Jak im podziękować?

Wiele par zadaje sobie pytanie: Czy powinniśmy podziękować naszym rodzicom  oficjalnie czy z humorem? Jeśli już na pierwsze pytanie znajdziemy odpowiedź często pojawia się następne: Jaki prezent wybrać? Tak jak cała organizacja wesela, także ten aspekt należy dobrze zaplanować. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik o tym jak klasycznie podziękować rodzicom oraz jak zrobić to z humorem!

ZGODNIE Z TRADYCJĄ – OFICJALNIE I WZRUSZAJĄCO

Wszyscy dobrze wiemy, że podziękowania dla rodziców to jeden z ważniejszych momentów podczas uroczystości weselnej. Jest to uhonorowanie obecności  rodziców na Waszym ślubie, a także czas publicznego okazania miłości oraz podziękowań za opiekę i trud związany z Waszym wychowaniem. Część oficjalna składać się powinna z krótkiego przygotowanego wcześniej przemówienia, zakończonego wręczeniem prezentów oraz dedykacją piosenki. Najczęściej wybieranym utworem jest „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Dobra alternatywą jest wybranie piosenki, która jest jakoś związana z Waszymi rodzicami. Można pomyśleć o zmiksowaniu dwóch ulubionych piosenek Waszych rodziców, gdyż nawet najbardziej zgrani teściowie rzadko kiedy lubią dokładnie ten sam utwór. Wykorzystanie w całości dwóch utworów daje nam natomiast możliwość zatańczenia zarówno z teściową jak i mamą. Ten wariant jest jednak czasochłonny i wydłuża nam oficjalną część wesela. Jeśli zdarzy się, że z jakiś powodów nie można zorganizować oficjalnego tańca, można wykorzystać zadedykowaną piosenkę do pokazu zdjęć z życia pary młodej z ich rodzicami.

Wróćmy jednak do tego jaki fizyczny prezent można przekazać rodzicom. Jeśli decydujemy się na klasyczny przebieg uroczystości, powinniśmy się skupić na klasycznych prezentach, takich jak sentymentalne podziękowania dla rodziców w formie np. drzewa genealogicznego czy okolicznościowy upominek w formie np. statuetki z grawerem.

TRADYCJI WBREW – HUMOR Z KLASĄ

Jeśli zdecydujemy się na bardziej szalone podziękowania dla naszych rodziców, możemy skopiować pomysł jaki dopłynął do nas, za pośrednictwem Internetu, z USA. Wystarczy zakupić maski z podobizną rodziców, które następnie Państwo młodzi zakładają  sobie na twarz wykonują karykaturalny układ choreograficzny do krótkiej playlisty, która jest  wybrana nieprzypadkowo. Całość prezentuje się bardzo komicznie, a rodzice i goście zwykle pękają ze śmiechu.

Alternatywnym pomysłem jest skonstruowanie słów przysięgi, które rodzice będą musieli powtórzyć, tak samo jak wy powtarzaliście w kościele. Warto wykorzystać to do uzyskania zapewnienia od rodziców, że nie będą wchodzili za bardzo w wasze życie oraz, że będą wam pomagać np. w wychowaniu dzieci. Można to też wykorzystać do humorystycznego wyśmiania nielubianych przez nas cech charakteru .

Jeśli chcemy złamać klasy i jednocześnie nie czujemy, że żarty z rodziców to coś co oni zaakceptują z uśmiechem, możemy złamać przyjętą konwencję i nagrać kilkuminutowe wideo z podłożonym przez was głosem. Wykorzystajcie miejsca, które waszym rodzicom kojarzą się z ich ślubem i początkami małżeństwa! To wspaniała alternatywa dla innych pomysłów.

Oczywiście każda z powyższych propozycji powinna skończyć się wręczeniem podarunków. Jednak jeśli zdecydowaliśmy się na złamanie konwenansów, to nieograniczone są możliwości prezentowe! Możecie poszaleć i dać rodzicom praktyczne prezenty w postaci karafki ze śmiesznymi napisami czy bon na tor wyścigowy. Ogranicza was tylko wyobraźnia!

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!