Jak wybrać idealne miejsce na Wasze wesele?

Tagi: , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że planowanie wesela zaczyna się od rezerwacji sali. To na wymarzoną salę często czeka się najdłużej i rezerwuje się terminy z dużym wyprzedzeniem. No właśnie, jak się za to zabrać, co zrobić aby nie przepłacić, albo gdy nie możemy czekać a termin jest zajęty? Już spieszymy z odpowiedzią:) Zapraszamy do lektury!

CZYNNIKI MAJĄCE WPŁYW NA WYBÓR:

STYL LOKALU

Wybierając salę weselną, początkowo przede wszystkim kierujemy się wyglądem. Chcemy mieć wesele w miejscu, które Nam się podoba. Często mamy określony styl wesela, czy to glamour, rustykalny, boho, industralny czy vintage. Określenie stylu to pierwszy krok, wyboru idealnego miejsca na wesele. Jeżeli mamy wybrany styl, zaczynamy oglądanie sal weselnych. Wesele w stylu glamour odbyć by się mogło w pięknym pałacu z kryształowymi żyrandolami niczym z bajki Disneya. Jest pełne klasy, kojarzy się z luksusem. To wymarzone miejsce dla Pary Młodej, która chce poczuć się jak księżniczka. Również w Pałacu, ale tym razem bardziej zabytkowym odbywają się wesela z nutą stylu vintage. Jest to miejsce przepełnione duszą, mające swoją historię, którą czuć we wnętrzu. Charakteryzuje się zabytkowymi meblami, obrazami, sielskim ogrodem z alejami drzew.

Na przykład?

Przepięknym przykładem miejsca na takie wesele jest Pałac w Grąbkowie, w którym mieliśmy przyjemność realizować wesele. Od kilku lat, modne są wesela w stylu zgodnym z naturą. Mam tu na myśli styl rustykalny i boho. Dlatego też  powstaje coraz więcej miejsc weselnych otoczonych naturą, drewnem. Wesele w stodole, kto by kiedyś pomyślał. Jest to piękny, lekki styl otoczony zielenią i naturą. Panna Młoda z wiankiem na głowie, w zwiewnej lekkiej sukience i zabawa na łonie natury. Na koniec styl industralny. Surowe wnętrza, beton, metal o tak, jest coraz więcej chętnych na takie wnętrza.

NOCLEGI

Jeżeli pragniecie zapewnić noclegi Waszym gościom, powinniście zwrócić uwagę czy wybrane miejsce takie noclegi oferuje. To drugi krok do wyboru idealnego miejsca na wesele. Niestety nie jest to wcale łatwe do realizacji. Na weselach mamy zazwyczaj od 60-120 gości. Jest to duża liczba i potrzeba wiele pokoi noclegowych. Jeżeli na organizację wesela wybierzecie hotel, to rzeczywiście nie powinno mieć problemu z noclegami. Co jednak w przypadku gdy Wasze wymarzone miejsce na wesele tych noclegów po prostu nie ma? Np. stodoła czy zabytkowa cegielnia?

Co wtedy?

Często już sami właściciele wychodzą na przeciw oczekiwaniom Pary Młodej i zapewniają noclegi w pobliskich hotelach czy hostelach. Więc przede wszystkim warto zapytać o taką możliwość. Jeżeli nie będzie takiej usługi od właściciela sali weselnej, trzeba samemu poszukać pobliskich hoteli, które zapewnią nocleg Waszym gościom. Oczywiście w tym wypadku dojdzie jeszcze kwestia transportu. Najczęściej w takiej sytuacji wynajmuje się „taxi” bądź busa, który rozwozi Naszych gości o danej godzinie na miejsce noclegu.

ODLEGŁOŚĆ

Czy ma znaczenie? To zależy. Trzeba ocenić realia, to kolejny krok. Jeżeli jesteście Parą, która na co dzień mieszka za granicą i większość Waszych gości będzie przyjezdnych z daleka, to odległość nie będzie miała dla Was, aż takiego znaczenia. Jest wiele Par mieszkających np. w Anglii, które w Polsce wyprawiają wesele i przylatują wraz z gośćmi tylko na weekend. Kolejnym czynnikiem będzie ocena, kto zapewnia nocleg gościom. Para Młoda czy każdy z gości na własną rękę. Póki Wy, jako Para Młoda zapewniacie to odległość sali będzie miała mniejsze znaczenie jednak jeżeli Wasi gości rezerwują nocleg na własną rękę, to warto pomyśleć o sali w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania najbliższych. Dzięki temu część gości, będzie mogła po prostu wrócić do domu.  Co dla niektórych może okazać się komfortowe, często starsi ludzie nie lubią spać poza domem ale i pozwoli to na oszczędność w budżecie weselnym.

CENA

Czym się kierować analizując cenę, jako wybór idealnego miejsca na wesele? Przede wszystkim tym co ma na nią wpływ. Czyli oceniamy Nasze 3 wyżej wskazane kroki. Po pierwsze styl, czyli jaka jest ranga miejsca weselnego. W hotelach będzie to zależało od ilości gwiazdek. Im bardziej luksusowe miejsce tym cena będzie wyższa. Jaki jest koszt noclegów, jeżeli zapewniamy je gościom. Odległość, która im dalsza podwyższy Nam koszty transportu. Ale poza tym zostaje najważniejsze a mianowicie menu weselne. To jest główny wpływ na cenę wyboru miejsca na wesele. Też jeden z najważniejszych czynników wyboru idealnego miejsca na wesele. Należy dokładnie sprawdzić, co w danej cenie się znajduje, jakie potrawy, ile, i jak często są wydawane. Należy umówić się na degustację aby spróbować potraw. Bo cóż to byłoby za wesele w pięknym miejscu, jednak z mało smacznym jedzeniem.

 

TERMINY

Najbardziej oblegane sale, mają zarezerwowane terminy nawet z 2 letnim wyprzedzeniem. Jeżeli macie wymarzone to jedyne miejsce na wesele i chcecie zorganizować wesele między czerwcem a wrześniem, to właśnie na około 1,5 – 2 lat wcześniej warto wykonać telefon z pytaniem o szczegóły rezerwacji. Dostępność terminów, zależy też od wyboru dnia wesela. Jeżeli organizujecie wesele w sobotę, to dostępność będzie mniejsza. Jeżeli natomiast zdecydujecie się na wesele w piątek, to terminy będą dostępne dłużej. Miesiąc wesela też nie jest bez znaczenia. Główny sezon weselny trwa od kwietnia do października. Najbardziej obleganymi miesiącami w tym czasie są czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Decydując się na wesele w tych miesiącach musicie zadbać o szybszą rezerwację sali. Trochę łatwiej będzie z dostępności w kwietniu, maju i październiku.

TERMIN NA WCZORAJ

No dobrze a czy jeżeli chcecie zorganizować wesele w expresowym tempie, np. w 3 miesiące, w pełnym sezonie i jeszcze w wymarzonym miejscu? Czy to w ogóle możliwe? Odpowiedź brzmi tak! Jak to zrobić? Aby zorganizować wesele w tak krótkim czasie, przede wszystkim bierze się pod uwagę inne dni tygodnia niż weekendy, można zorganizować wesele w czwartek czy środę. Dodatkowym plusem są niższe ceny. Kolejnym sposobem jest „zwolnienie się miejsca”. W związku z tym, iż terminy idealnego miejsca na wesele są rezerwowane prze Pary nawet z 2 letnim wyprzedzeniem zdarza się, że Pary się po prostu rozchodzą i zwalniają dostępność terminu.

Co zrobić?

Często w takich sytuacjach Agencje Ślubne dostają informację o zwolnionym terminie. Dlatego też jeżeli chcecie zorganizować „wesele na wczoraj” polecamy  zgłosić się do Naszej Agencji MK Wedding, mamy sposoby na Wasze wymarzone wesele w wymarzonym miejscu. Nie polecamy organizować samodzielnie ślubów w tak krótkim czasie. No chyba, ze jesteście doskonale zorganizowaną Parą 😉 Jednak ilość spraw, problemów po drodze, uzgodnień, nieprzewidzianych sytuacji tak Was doświadczy, że w dniu wesela możecie być po prostu zmęczeni.

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!