Lista prezentów ślubnych – tak czy nie?

Tagi: , , , , ,

prezent - pudełko

Lista prezentów ślubnych to trend, który przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Ma ona swoich zwolenników jak i przeciwników.

Pary Młode często zamiast prezentów proszą o pieniądze, pamiętając opowieści rodziców jak dostali 3 komplety tej samej zastawy stołowej czy ręczniki. Czasy jednak się zmieniają i wraz z modą przychodzą nowe zwyczaje. Dlatego popularna robi się lista prezentów dla gości weselnych.

Lista papierowa czy elektroniczna ?

Papierowa…

Młodzi tworzą spis rzeczy, które pragną otrzymać (z podaniem konkretnych sklepów). Lista musi być na tyle duża, aby goście mieli swobodny wybór. Dołącza się ją do zaproszenia ślubnego jako bilecik z informacją o możliwości skorzystania z takiej listy. Mogą to być zwykłe sprzęty domowe jak i rzeczy związane z hobby młodych czy ich marzeniami. Taka lista to praktyczne i wygodne rozwiązanie, jednak jej minusem jest fakt, że ktoś musi taką listą zarządzać. Zazwyczaj są to świadkowie lub członkowie rodziny.

Elektroniczna…

Lista elektroniczna wygląda podobnie jak lista papierowa, jednak w dobie internetu jest zdecydowanie łatwiejsza w zarządzaniu. Para Młoda tworzy listę prezentów na wybranej stronie internetowej, przeznaczonej specjalne do zarządzania listą prezentów ślubnych. Gościom weselnych przekazuje link do takiej strony. Po zakupie, któregoś z prezentu przez naszych gości zostaje on oznaczony jako zakupiony. Tym samym nie ma możliwości zdublowania zakupu, jak w przypadku listy papierowej. Jest to na prawdę wygodna forma zarówno dla Pary Młodej jak i gości.

Plusy i minusy

  • Para młoda dostanie to czego naprawdę pragnie i nic się nie powtórzy,
  • Goście nie mają problemu z szukaniem pomysłu na prezent,
  • Goście mogą czuć się skrępowani taką listą. Zróbcie tak, aby nie czuli się nią zobligowani.

Lista prezentów ślubnych to na pewno ciekawe rozwiązanie. Czy przyjmie się w naszym kraju na stałe czas pokaże.

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!