Niesztampowy Wieczór Kawalerski – jak go zorganizować?

Tagi: , , ,

Zbliża się Wieczór Kawalerski Twojego przyjaciela, a Ty nie chcesz, aby skończył się jak popularne hollywoodzkie filmy? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i przygotuj niesztampowy Wieczór Kawalerski dla swojego przyjaciela!

Od czego zacząć?

Twój przyjaciel bierze ślub i poprosił Cię o organizację Wieczoru Kawalerskiego, a Ty nie wiesz, od czego zacząć? Świetnie trafiłeś! MK Wedding odpowie na wszystkie Twoje pytania.
W pierwszej kolejności zastanów się, kogo zaprosić na Wieczór Kawalerski. Możesz podpytać Pannę Młodą lub Pana Młodego, jeśli spotkanie nie jest niespodzianką.

W kolejnym kroku wstępnie ustal z Gośćmi budżet. Najlepszym pomysłem ukrócającym wszelkie dyskusje jest stworzenie ankiety z kilkoma proponowanymi opcjami. W ten sposób już na samym początku będziesz wiedzieć, jakimi finansami dysponujesz i na co możesz sobie pozwolić.

Nie zapomnij także podpytać Pana Młodego o preferowany charakter spotkania. Możesz wprost zapytać Młodego, z czego by się ucieszył lub też uważnie słuchać. Pan Młody z pewnością między słowami może sugerować, jaki charakter Wieczoru Kawalerskiego najbardziej by go satysfakcjonował.

Dobrym rozwiązaniem może być również dobranie współorganizatora – co dwie głowy to nie jedna! Razem będzie Wam łatwiej podejmować decyzje przed, a także zarządzać organizacją w trakcie eventu. Poza tym współpraca umożliwi wymianę pomysłów, dzięki czemu Wieczór Kawalerski będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!

Kawalerskie Tipy:
  • wybór daty Wieczoru Kawalerskiegoprosta sprawa? Nie do końca. Im więcej uczestników wydarzenia, tym więcej trudności z doborem odpowiedniego terminu. Najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie terminu z Panem Młodym – w końcu to jego noc! Podczas wybierania terminu zwróć uwagę, aby Wieczór Kawalerski nie nakładał się na inne ważne wydarzenia Pary Młodej. Lepiej uniknąć organizacji Wieczoru Kawalerskiego w dniu rocznicy czy tastingu cateringu. Taki termin może generować niepotrzebny stres dla narzeczonych. Postaraj się również uniknąć „gorącego terminu”, jakim jest ostatnia noc przed ślubem;
  • miejsce- tak naprawdę zależy od tego, jaki charakter będzie miał Wieczór Kawalerski. Jeśli zależy Ci, aby Wieczór Kawalerski był w konkretnym miejscu, który może mieć ograniczoną dostępność (schronisko, hotel), warto zarezerwować termin nawet 1,5- 2 miesiące przed planowanym wydarzeniem;
  • szacowanie budżetu jak to w przypadku różnorodnych imprez – bywa różnie. MK Wedding postara się jednak podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę podczas szacowania kosztów Wieczoru Kawalerskiego. Podczas wstępnego szacowania kosztów weź pod uwagę koszty: dojazdu, noclegu, atrakcji, jedzenia, prezentu, alkoholu. Podczas szacowania kosztów dojazdu określ, jakim środkiem transportu dostaniecie się na Wieczór Kawalerski, a także jak z niego wrócicie (jeśli nie zostajecie na noc). W koszty atrakcji i prezentu należy wliczyć wszelkie dodatkowe pieniądze, jakie zapłacicie za atrakcje, np. bilety na stand-up, koncert, kręgle, pamiątka z Wieczoru Kawalerskiego dla Pana Młodego, a nawet koszty opakowania i dekoracji miejsca eventu. Koszty alkoholu są właściwie najtrudniejsze do określenia. Warto ustalić, czy każdy kupuje alkohol dla siebie, czy jednak jest on kupowany z pieniędzy wspólnych. Pamiętaj, aby w koszty alkoholu wliczyć również koszty napojów czy wody. Podczas przeliczania kosztów jedzenia nie daj się zwieść, że chipsy i mrożona zapiekanka wystarczą. Prędzej czy później zamówicie jedzenie na dowóz lub będziecie bawić się głodni do rana. W zależności od godziny rozpoczęcia wydarzenia (np. 14.00) wlicz koszty obiadu, kolacji, przekąsek pomiędzy posiłkami, a także śniadania. W ten sposób zarówno Pan Młody, jak i Goście będą najedzeni i szczęśliwi.
  • napoje nie zapomnij zabrać na wycieczkę odpowiednią ilość napojów, wody, a także kawy i herbaty
Gentelman’s Night

Czasy Wieczorów Kawalerskich w klubach tanecznych powoli odchodzą do lamusa. Wraz ze wzrostem świadomości i dostępności alkoholi z wyższej półki, dobrym pomysłem na Wieczór Kawalerski może być Gentelman’s Night. Co to za pomysł? Pan Młody z pewnością ucieszy się z eleganckiego Wieczoru Kawalerskiego w Gentelman’s Club, gdzie będzie mógł pozwolić sobie na skosztowanie różnorodnych whisky. Blended whisky? Single malt? Why not! Pan Młody z pewnością ucieszy się z możliwości spróbowania Aberfeldy whisky i palenia kubańskiego cygara.

Czas na wyzwanie

Pan Młody jest fanem ekstremalnych wrażeń? Nie dla niego klasyka i elegancja? MK Wedding ma pomysł również i dla niego! Jeżeli Pan Młody jest fanem adrenaliny, zaszalejcie tej nocy! Szybka przejażdżka samochodem wyścigowym/ quadem, wejście na szczyt górski i spanie w schronisku, a może zorganizowane nurkowanie z doświadczonym specjalistą w zalanym kamieniołomie? Sky is the limit! Zastanów się, z jakiej szalonej atrakcji mógłby się ucieszyć Twój przyjaciel i do dzieła!

Crazy lazy

Wieczory poza domem nie są dla Ciebie? Postaw na Game Night w gronie najbliższych kumpli – Mortal Kombat albo FIFA? Może papierowe RPG, planszówka Splendor lub dla bardziej wymagających LARP? Nie zapomnij, aby przygotować pomieszczenie, w którym odbędzie się Wieczór Kawalerski – wygodne fotele, stół, w pełni naładowane pady i niezapomniany Wieczór Kawalerski gwarantowany!

Nie zapomnij o powrocie!

W zależności od miejsca, gdzie organizujesz Wieczór Kawalerski, uwzględnij miejsce spania i powrotu do domów dla Gości i Pana Młodego. Jeżeli śpicie w hotelu – zorganizuj kierowców na następny dzień lub kup bilety pociągowe/ autobusowe. Jeżeli zostajecie na noc w domu – nie zapomnij przygotować pościel i wygodne miejsce dla Pana Młodego i Gości. Jeśli natomiast wracacie w nocy z eventu dobrym pomysłem może być wcześniejsze umówienie taksówki na określoną godzinę.

Kawalerowie, podobają się Wam nasze pomysły lub chcecie, abyśmy zorganizowali Wieczór Kawalerski marzeń – śmiało do nas piszcie o tutaj. Nie zapomnijcie jednak, że organizujemy Wieczory Panieńskie/ Kawalerskie dla Par, które współpracują z nami w ramach organizacji wesela. Do zobaczenia!

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!