Najważniejsze obowiązki świadków!

Ślub bez świadków? To niemożliwe! Obecność świadków jest obowiązkowa!

Najczęściej są to osoby bliskie, zaufane, wybierane  z grona przyjaciół i rodziny, ważne dla Pary Młodej.

Główne obowiązki świadków:

1.   Wieczór kawalerski / panieński

Za ich organizację bardzo często odpowiedzialni są świadkowie. Trzeba wykazać się kreatywnością i mieć mnóstwo pomysłów, aby ten wieczór był wyjątkowy i niezapomniany.

2.   Przygotowania do ślubu

Świadkowie często pomagają w wyborze stroju Parze Młodej – wybór garnituru, butów czy muchy mogą być wyzwaniem dla Pana Młodego, a Panna Młoda zawsze potrzebuje pomocy w wyborze tej jedynej, wyjątkowej sukni!

Świadkowa musi również pamiętać, że jej sukienka/kostium nie może przyćmić blasku Panny Młodej, która jest „gwiazdą wieczoru”.

3.   Dzień Ślubu

Rolą świadków jest czuwanie nad Parą Młodą by wszystko było idealne, aby na czas dojechać do kościoła/USC, aby fotograf i kamerzysta byli o odpowiedniej porze, aby goście wiedzieli gdzie usiąść itp.

Żeby świadkowie również mieli okazję do świętowania uroczystości tę rolę może przejąć Koordynator Ślubny!

4.   Ważne szczegóły

Świadkowie muszą pamiętać o zabraniu dowodów osobistych i dostarczeniu obrączek ślubnych (jeśli Para Młoda je im powierzyła). Są oni najbliżej Pary Młodej, dlatego należy zwracać uwagę na zagięta marynarkę, welon czy rozwiązaną sznurówkę w bucie.

Przed kościołem czy USC przyjęło się, że świadkowa odbiera kwiaty i ich zamienniki np. wina, a świadek zajmuje się prezentami rzeczowymi i kopertami.

 

5. Wesele na Twojej głowie

Świadek jest odpowiedzialny za zadbanie o to, by gościom niczego nie zabrakło (alkoholu/napojów/dodatków), a orkiestra i obsługa całego przyjęcia wykonywała swoje zadania tak, jak zostało to wcześniej ustalone. Świadkowie są osobami, które służą pomocą wszystkim obecnym gościom na uroczystości. Chcesz żeby świadkowie mogli w pełni bawić się na weselu? Pomyśl o zatrudnieniu Koordynatora Ślubnego – on przejmie niektóre zadania świadków!

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!