Niebanalne wesele w stylu industrialnym?

Tagi: , , , , , , ,

Wesela w stylu industrialnym. O co w ogóle chodzi? Czym charakteryzuje się ten styl? Dla kogo jest przeznaczony?

W tym wpisie postaramy się przybliżyć Wam styl industrialny, cieszący się w Polsce coraz większą popularnością. A dzieje się tak, gdyż mamy w Naszym kraju coraz odważniejsze Pary Młode, które szukają czegoś odważnego, niebanalnego, oryginalnego. Przestajemy bać się ocen innych, co powie ciocia, a co dalsza rodzina. Organizujemy wesele przede wszystkim dla siebie, pamiętając oczywiście, aby nasi goście czuli się wyjątkowo. W końcu to Nasz wyjątkowy dzień w życiu, który już się nie powtórzy.

Są Pary Młode, które marzą o weselu w eleganckim stylu tzw. stylu glamour, inne w stylu rustykalnym czyli z polnymi roślinami, jeszcze inne w stylu boho z pięknym wiankiem na głowie Panny Młodej. A co z Parami, które nie utożsamiają się z żadnym z tych stylów, które lubią bardziej surowe wnętrza. Właśnie dla nich idealny okaże się styl industrialny.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Przede wszystkim wspomnianym surowym wnętrzem tj. cegłą, betonem, metalem, drewnem. Dlatego idealne miejsca na wesele industrialne to stocznie, stare fabryki, browary czy zajezdnie kolejowe. Tego typu miejsca charakteryzują się przede wszystkim przestrzenią, wysokimi przestronnymi oknami i wystrojem, który sam w sobie, bez nadmiernych dekoracji stworzy klimat wesela. No dobrze czyli jak wygląda taka sala weselna, jaką suknię ubrać, jaki tort zamówić i co z wspomnianą dekoracją?

Sala weselna w stylu industrialnym

Minimalizm w wystroju, betonowa podłoga, widoczne elementy instalacji, odkryte rury, oświetlenie przemysłowe czy zwisające girlandy z żarówek. Dozwolone są też żyrandole nadające klimatu surowym wnętrzom. Stoły mogą być zakryte bądź nie. Krzesła zdecydowanie bez pokrowców. Ostatnio popularnym trendem są krzesła różnokolorowe i tzw. każde ” z innej parafii”.

Skunie ślubne na wesele industrialne

Białe, kremowe, a może w kolorze. W stylu industrialnym w kolorach tak na prawdę panuje dowolność.  Sprawdzi się suknia biała z luźnym prostym dołem, suknia łączona z beżową górą i białym dołem. Suknia z elementami koronki, czy suknia w stylu rybki. Kolor szary, kremowy czy odcienie łososiowe też jak najbardziej są dozwolone.

Torty industrialne

Charakteryzują się prostym kształtem nawiązującym do stylu. Często zdobione są złotem czy srebrem dla ukazania surowości, lecz z dodatkiem kwiatów tworzą piękną całość. Geometryczne wzory, także charakterystyczne dla stylu industrialnego są doskonałym elementem do ozdoby tortu czy stworzenia podstawy na której podamy Nasz tort.

Dekoracje stylu industrialnego

Wszelkie metalowe i drewniane elementy są dozwolone. Metalowa puszka pomalowana na miedziany kolor jako wazon, świecznik z rur, kwiaty w metalowych geometryczne konstrukcjach. Charakterystyczną dekoracją stylu industrial jest drewniana drabina jako stojak na wedding bar czy candy bar. Drewniana tablica na donaty, przykuwa uwagę i wygląda bardzo oryginalnie. W styl industrialny wpisują się też wszelkie rzeczy, które pamiętają dawne lata i nie święcą już pierwszą młodością. Kto by pomyślał, by starą odrapaną wannę wykorzystać jako element wesela. A jednak wkomponowana odpowiednio w wystrój miejsca, wypełniona po brzegi lodem i butelkami będzie doskonałym, praktycznym i oryginalnym pomysłem.

Zaproszenia, winietki, oznaczenia stołów w stylu industrialnym

Zazwyczaj na te elementy wesela mówimy papeteria. W tym stylu jednak nie do końca będzie to dobre odniesienie. Możemy a nawet powinniśmy pokusić się o element z metalu. Idealnym pomysłem będzie oznaczenia stołów z wyciętymi surowo cyframi czy Waszymi inicjałami. W zaproszeniach można wykorzystać elementy geometryczne bądź efekt surowego maźnięcia pędzlem.

Styl industrialny zachwyca swą surowością i oryginalnością. Połączeniem czegoś delikatnego jak suknia Panny Młodej z dużą betonową przestrzenią. Kto by kiedyś pomyślał, że takie skrajności znajdą połączenie i to w tak znakomitym stylu. Na pewno nie każda Para Młoda odnajdzie się w tym stylu. Ale czy właśnie nie to jest piękne w dzisiejszych czasach organizowania wesel, że każdy znajdzie coś dla siebie. A dzięki tej różnorodności jako goście, mamy szanse być w wielu ciekawych miejscach, poznać różne style i przeżyć coś innego, wyjątkowego i na pewno bardzo ciekawego.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!