6 najbardziej kosztownych elementów wesela.

Tagi: , , ,

Wesele to niewątpliwie wyjątkowy dzień w życiu. W naszej Agencji często słyszymy pytanie ile ta piękna uroczystość kosztuje. Tak na prawdę wszytko zależy od upodobań, wyborów i podjętych decyzji. Ceny będą różne w zależności od wyboru terminu wesela, czy zdecydujemy się na wesele w weekend czy też w tygodniu, miejsca wesela czy wybierzemy salę weselną w dużym mieście czy mniejszej miejscowości,  czy wyboru dekoracji, tu ceny naprawdę potrafią się bardzo różnić w zależności czy chcemy skromniejszą dekorację czy więcej żywych kwiatów i innych dodatków.

No więc jak oszacować budżet weselny i ilu gości zaprosić ? Postaramy się pomóc znaleźć odpowiedź.  Przedstawimy Wam 6 najbardziej kosztownych elementów wesela.

6 najbardziej kosztownych elementów wesela.

1. Termin i miejsce wesela – drożej w okresie letnim i w weekendy – soboty.  

Przyjęło się, że wesele odbywa się w sobotę. Z tego też względu generuje to najwyższe koszty organizacji wesela. Jest to najbardziej oblegany dzień, dlatego też hotele i sale weselne mają wyższe ceny. Nie bez znaczenia jest też wybór miejsca. Im więcej gwiazdek w hotelu, tym niestety drożej. Aby obniżyć koszty organizacji warto pomyśleć o organizacji wesela w mniej ekskluzywnym hotelu czy w innym dniu tygodnia.

2. Śluby w plenerze generują dodatkowe koszty.

Która z Panien Młodych nie marzy o ślubie w plenerze? Często trafiają do Nas zapytania o organizację takiego ślubu, najczęściej nad morzem na słonecznej plaży, czy na łonie natury. Tak piękna sceneria niesie za sobą dodatkowe koszty. Trzeba zadbać o krzesła dla gości, wystrój miejsca zaślubin w tym miejsca dla osoby udzielającej ślubu, dodatkową dekorację. Jest to wszytko niezbędne abyśmy na zdjęciach mogli oglądać ślub naszych marzeń.

3. Ilość gości weselnych – im więcej tym większe koszty.

Sprawa dość oczywista, im więcej gości zaprosimy tym poniesiemy większe koszty. Musimy opłacić większą salę, przy tym rosną koszty poczęstunku, wysłać więcej zaproszeń dla gości, czy opłacić noclegi. Może warto zweryfikować raz jeszcze listę gości weselnych i zastanowić się czy warto zapraszać kogoś kogo nie widzieliśmy 10 lat tylko dlatego, że wypada. Pamiętajmy, że to Wasz najpiękniejszy dzień i to Wy decydujecie kto będzie się bawił na Waszym weselu. Należy dodać także, że im większe wesele tym więcej osób do zabawy i świętowania. Wybór należy do Was.

4. Dekoracja sali weselnej – w szczególności z żywych kwiatów.

Wydawać by się mogło, że dekoracje nie trafią do naszego rankingu najdroższych elementów wesela. A jednak… dekorując salę weselną możemy ograniczyć się do ustawienia kwiatów na stołach, ozdobienia krzeseł a resztę pozostawić sali weselnej tak jak nam zaoferują. Możemy jednak udekorować salę weselną żywymi kwiatami, zrobić tak zwane tło za Parą Młodą z żywych kwiatów, ustawić ozdoby na wejściu przed salą weselną. Z elementów dekoracji możemy dobrać także: zdobne lampiony, złote podtalerze, ozdobne balony czy napisy LED. Pamiętajmy także o dekoracji kościoła i samochodu. Sami widzicie dekoracja to na prawdę kosztowny element wesela. Jednak czy też nie najpiękniejszy?

5. Suknia ślubna, garnitur – szyte na miarę dla Pary Młodej.

Szyta na miarę suknia ślubna już tak na prawdę nikogo nie dziwi. Praktyką jest, że Panna Młoda szyje suknię w salonie sukien ślubnych, choć to nie należy do najtańszych usług. Coraz częściej też Panowie korzystają z usług profesjonalnych salonów szyjących garnitury czy smokingi ślubne. Należy też pamiętać o wszystkich dodatkach tj. welonie, butach, bieliźnie, bolerku bądź pelerynie, koszuli, spinkach do mankietów, muszce bądź krawacie, skarpetkach, pasku. Jest to usługa, za którą poniesiemy dodatkowe koszty, jednak zapewne każdy się zgodzi, że w tym dniu trzeba wyglądać wyjątkowo.

6. Atrakcje weselne np. wynajęcie znanego wokalisty nie należy do najtańszych pomysłów.

Organizowanie dodatkowych atrakcji weselnych powoli staje się tradycją na polskich weselach. Wybór atrakcji jest bardzo duży od fotobudki, pokazów tańca, pokazów iluzjonisty, organizacji kącików spa dla gości czy występu znanej gwiazdy, które potrafią słono kosztować.

 

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!