Zimowy ślub.

Tagi: , , , ,

W dzisiejszych czasach wybór daty ślubu często zależy nie tyle od naszych upodobań, co bardziej od dostępności sali czy terminów w urzędach. Większość z nas chciałoby także uszanować tradycje i znaleźć miejsce w miesiącu z magiczną literką „r”. Dlatego też w zimie możemy spotkać się z większą dostępnością wolnych miejsc w domach weselnych. Zatem należy sobie zadać pytanie, czy ślub zimą to dobry pomysł? Zobaczcie jakie są plusy, a jakie minusy takiego ślubu.

PLUSY:

  • pierwszym plusem jest właśnie wspomniana dostępność. Wesela zimą nie są w naszym kraju jeszcze bardzo popularne, przez co dużo łatwiej o dostępność wymarzonego lokalu – na krócej niż 2 lata wprzód.
  • drugim plusem jest to, iż zimą ludzie mniej podróżują. Dlatego też jeśli mamy ochotę zaprosić wielu gości, to zimowy termin pozwoli ograniczyć liczbę urlopowiczów!
  • trzecim niewątpliwym plusem jest możliwość połączenia ślubu ze świętami Bożego Narodzenia. Niepowtarzalna sceneria kościelna, gdzie w tym terminie królują wspaniałe szopki bożonarodzeniowe oraz klimat świąt pozwalają stworzyć niezapomnianą atmosferę!
  • kolejnym plusem jest brak upałów. To często lekceważona przez pary młode rzecz. Wiadomo, że wiele lokali posiada klimatyzowane pomieszczenia, jednak część uroczystości często odbywa się na powietrzu, co nie pozostaje bez wpływu na makijaż.
  • ostatnim niewątpliwym plusem jest sceneria rodem z „Krainy lodu” oraz możliwości założenia wspaniałego okrycia w formie futra. Zamiast samochodu można wsiąść w sanie i przejechać w kondukcie ślubnym z pochodniami pod osłoną pięknych, zimowych i gwiaździstych nocy.

MINUSY:

  • pierwszym minusem niewątpliwie jest nieprzewidywalność polskiej zimy. O ile w górach nie powinno zabraknąć śniegu, to już na nizinnych ternach bywa z tym bardzo różnie. Można trafić na taki okres, w którym zamiast pięknej scenerii będziemy mieli sekularną odwilż.
  • drugim, równie ważnym dla wielu Pań Młodych, może być słaba widoczność białej sukni w śnieżnej scenerii. Dobry fotograf poradzi sobie z tym problemem, jednak tacy specjaliści kosztują zazwyczaj dużo więcej. Warto byłoby wtedy policzyć po stronie kosztów większy wydatek na fotografa.

Jak widzicie zimowe wesela mają więcej plusów niż minusów. Plusy te otwierają nowe możliwości takie jak wesele połączone z wyjazdem na narty czy zorganizowaniem części imprezy na lodowisku! Te i wiele innych pomysłów pomogę Wam zrealizować!

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!