5 rzeczy, o których musicie pamiętać w dniu ślubu i wesela

Tagi: , , , , , ,

Wesele zbliża się wielkimi krokami, więc z pewnością zastanawiacie się, o czym musicie pamiętać w dniu ślubu. Niby nie raz nie dwa byliście na weselach, więc teoretycznie wiecie, co powinniście zabrać ze sobą. Właśnie. Teoretycznie to słowo klucz. W dniu ślubu emocje sięgają zenitu – w końcu w pełni legalizujecie Wasz związek. Jak jednak nie zapomnieć o najważniejszych elementach ślubnej układanki? Wcześniej przygotowana lista spieszy do Was na ratunek!

1. Najpierw OCZYWIŚCIE obrączki

Oczywista sprawa? Jak można zapomnieć obrączek? Uwierz mi, że można! Niejedna para młoda wracała się w ostatniej chwili tuż przed ślubem po obrączki właśnie. Może być całkiem zabawnie, może nawet ta historia rozśmieszy Wasze dzieci czy wnuki – pytanie tylko, czy tego chcecie? Jeśli jednak nie jesteście fanami takich ślubnych przygód, zawczasu przygotujcie swoje obrączki.

Z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest wybranie odpowiednich obrączek wcześniej niż na tydzień przed ślubem. Rozumiemy, że ten wybór może przysporzyć problemów, dlatego spieszymy z pomocą! W pierwszej kolejności zastanówcie się, czy chcecie skorzystać z gotowych wzorów obrączek, czy jednak zależy Wam, aby były one przez Was indywidualnie zaprojektowane. Niezależnie od tego, jakie wybierzecie, przymierzcie je wcześniej! Sprawdźcie, jakie obrączki będą dla Was po prostu wygodne. Tak, tak, wygoda i funkcjonalność jest niezwykle ważna. Obrączki będziecie nosić właściwie przez całe życie, dlatego poza estetyką, powinny być one także praktyczne. Weźcie pod uwagę rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. W zależności od materiału, obrączki będą mniej lub bardziej trwałe oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Gdy już wybraliście obrączki, a także odebraliście je od jubilera, wyznaczcie jedną osobę, która będzie za nie odpowiedzialna. To na jej barkach będzie spoczywać odpowiedzialność za dostarczenie obrączek do miejsca zaślubin. Dla Was – jedno zmartwienie mniej, a dla wybranej osoby – prawdziwy zaszczyt, że może pomóc Parze Młodej!

2. Welon

O zapomnianym welonie można by opowiadać i opowiadać. W końcu, gdy Panna Młoda założy już suknię, buty, a także będzie miała gotowy makijaż oraz fryzurę, welon naprawdę może umknąć uwadze. Jak sobie poradzić? Nic prostszego! Połóż welon/ wianek z kwiatów niedaleko swojej sukni. Najlepiej w takim miejscu, aby był widoczny – nawet, jeśli będziecie już wychodzić z domu. Welon powinien być ułożony w taki sposób, aby nie spadł na podłogę ani się nie gniótł. Staraj się wyobrażać siebie przed ślubem w welonie właśnie. Gdy w głowie zakodujesz sobie, że welon powinien znajdować się na Twojej głowie, wychodząc z domu bez niego, po prostu to zauważysz!

3. Panna Młoda musi mieć bukiet

Bukiet oraz kwiaty w butonierce dla Pana Młodego to nieodzowne elementy ślubu. Jak dobrać kwiaty do sukni? Kiedy je odebrać z kwiaciarni? Czy kwiaty w butonierce Pana Młodego to dobry pomysł? Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi. Na szczęście nie do końca J Bukiet kwiatowy dla Panny Młodej to jeden z elementów ozdobnych całej stylizacji. Wybierając odpowiedni, warto pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze – bukiet powinien nawiązywać stylistycznie do stylu wesela oraz charakteru sukni Panny Młodej. Jeśli decydujecie się na rustykalne wesele – postawcie na luźne kompozycje kwiatowe. Jeśli natomiast zależy Wam na stylu glamour – może idealne rozwiązanie dla Was to precyzyjnie ułożony bukiet kwiatowy z elementami dekoracyjnymi (cyrkonie, perełki itp.). Po drugie – bukiet nie może przytłoczyć Panny Młodej. Duży bukiet kwiatowy z pewnością wygląda pięknie. Może jednak odwracać uwagę od najważniejszych osób tego dnia, czyli Państwa Młodych. Bukiet kwiatowy powinien stanowić dopełnienie stylizacji Młodych, a nie ich przytłaczać. Poza tym Panna Młoda będzie trzymać bukiet w dłoniach przez całą ceremonię – ogromny, ciężki bukiet zamiast cieszyć, może jedynie Młodą denerwować. Po trzecie (i równie ważne)- zwróćcie uwagę na to, aby bukiet był wykonany z naturalnych kwiatów. Dzięki temu cały wygląd Panny Młodej nabierze świeżości oraz lekkości.

Co z tymi kwiatami do butonierek? To zależy od preferencji Młodych. Kwiaty w butonierce świetnie sprawdzą się w przypadku wesel boho czy tradycyjnych. Jeśli natomiast stawiacie na wesele w stylu eleganckim – może poszetka będzie lepszym rozwiązaniem? Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, pamiętajcie, aby bukiet odebrać możliwie jak najpóźniej w dniu ceremonii. Pozwoli to kwiatom zachować świeżość. Wyznaczcie osobę (może świadkowa?), która będzie odpowiedzialna za odbiór bukietu w dniu ślubu. Voila! Kwestie kwiatowe za nami!

4. Lekki sweterek czy już płaszczyk?

Na pewno w dniu ślubu emocje będą Was rozpierać i rozgrzewać od środka. Nie trudno zapomnieć o tak przyziemnej kwestii, jaką jest płaszcz lub też sweterek dla Panny Młodej. Ubranie wierzchnie, które odpowiednio dopasujecie do charakterystyki Waszego ślubu z pewnością pozwoli Wam na pełne skupienie podczas uroczystości, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie będzie Wam zimno! Odzienie wierzchnie jest niezwykle ważne w przypadku ślubów, które odbywają się na świeżym powietrzu lub też w chłodniejsze pory oku takie jak jesień, zima czy wczesna wiosna.

5. Pończochy i koszula na zmianę – nie zapomnij o nich!

Brzmi lekko absurdalnie? Tylko na początku! Pończochy bądź też rajstopy na zmianę to oczywistość. W dniu ślub łatwo jednak o nich zapomnieć. Przygotuj sobie „operacyjną” torbę, w której umieścisz , wszystkie niezbędne przedmioty potrzebne w dniu ślubu w razie sytuacji awaryjnej. Dla Panny Młodej będą to z pewnością buty na zmianę (dla Pana Młodego może też…?), pończochy, podpaski/ tampony, puder, pomadka itp. Z kolei ze strony Pana Młodego z pewnością warto umieścić w torbie buty na zmianę, a także koszulę. Jestem przekonana, że w sytuacji awaryjnej będziecie sobie wdzięczni za wcześniejsze przygotowanie takiej „torby operacyjnej”.

Jestem pewna, że ta krótka i treściwa lista pozwoli Wam przygotować się na dzień ślubu bez konieczności radzenia sobie z niespodziewanymi sytuacjami awaryjnymi.

Szczęścia i duuuużo miłości od MK Wedding! <3

 

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!