Dekoracja ślubna kościoła

Tagi: , , ,

Pary Młode, które decydują się na ślub kościelny pragną, aby tego dnia kościół wyglądał wyjątkowo pięknie, a cała ceremonia zapadła wszystkim gościom głęboko w pamięci. Warto więc przed ślubem zatroszczyć się o dekorację świątyni.

Przed uroczystością obejrzyjcie dokładnie kościół i zastanówcie się jakie dekoracje będą do niego pasować. Co innego sprawdzi się w małych, a co innego w wielkich świątyniach.

Często zdarza się, że obsługa kościoła sama stroi jego wnętrze. Dobrze zatem już przy rezerwacji kościoła ustalić z księdzem jak wyglądają ewentualne dekoracje i przedstawić swoje wyobrażenie.
Rada! Sprawdzajcie wcześniej dekoracje – to, że dowiecie się od księdza, że będzie np. dywan w kościele, może okazać się informacją niewystarczającą. Wasze marzenia o  pięknym białym dywanie, wzdłuż całej świątyni może brutalnie zderzyć się z rzeczywistością i w dniu ślubu ujrzycie czerwony dywanik tuż przed ołtarzem.  Pytajcie, dopytujcie, sprawdzajcie – macie do tego prawo, a szczegóły są bardzo ważne.

 

Droga do ołtarza

Dekoracje ław tiulem, kwiatami czy piękny długi dywan sprawdzi się w niejednej świątyni i doda elegancji całej uroczystości.

 

Świece

Gdy chcecie, aby kościół nabrał wyjątkowy charakter warto zainwestować w świece. Ocieplą one wnętrze i nadadzą pięknego blasku zwłaszcza w ciemniejszych  świątyniach.

 

Kompozycje kwiatowe

Kwiaty,  to coś co musi znaleźć się na uroczystości ślubnej. Do dekoracji używa się zazwyczaj sezonowych kwiatów. Sprawdzą się one zarówno przed wejściem do kościoła, do dekoracji ław, jak i przed ołtarzem.

Rozwiązania na dekorowanie!

 1. Wynajęcie firmy usługowej, która zajmie się całą dekoracją:
  zalety: nie musimy się o nic martwić, przychodzimy na „gotowe”,
  wady: wyższe koszty.
 2. Dekorowanie kościoła przez rodzinę, bliskich znajomych:
  zalety: dużo mniejszy koszt,
  wady: nigdy nie wiadomo co z tego wyjdzie 😉
 3. Dekorowanie kościoła samemu lub pozostawienie tego księdzu:
  zalety: …?
  wady: sami nie zdążymy, a dla księdza, kościół zawsze jest piękny – czyli dekoracji nie mamy!
 4. Dekorowanie kościoła z inną Parą Młodą:
  zalety: koszty dzielą się pomiędzy wszystkie pary,
  wady: musimy mieć podobny gust i wyobrażenie o wystroju co inne pary.

 

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!