Data ślubu – jak wybrać odpowiednią?

Tagi: , , , , ,

Wybór odpowiedniego terminu ślubu to nie lada wyzwanie dla Pary Młodej. Zsynchronizowanie niezbędnych elementów może przysporzyć o zawrót głowy. Sala weselna, zespół lub DJ, kościół, dekoracje, atrakcje i wiele innych spędzało sen z powiek nie jednej Młodej Parze. Jak to wszystko dopasować do oczekiwań Państwa Młodych? MK Wedding zajmie się wszystkimi kwestiami organizacyjnymi, w tym wyborem odpowiedniej daty ślubu, a Wy będziecie mogli cieszyć się ślubem swoich marzeń bez zbędnych trosk. Sprawy nie do rozwiązania i cuda załatwiamy od ręki 🙂 Na co zwracamy uwagę podczas wyboru najlepszej daty ślubu dla Pary Młodej?

Powiedzcie nam Wasze marzenia, a my zorganizujemy resztę

W pierwszej kolejności zbadamy Wasze potrzeby. Czy w Waszym związku jest jakaś szczególnie ważna data? Zależy Wam, aby ślub odbył się w określonym miesiącu lub porze roku? Te wbrew pozorom proste pytania pozwalają wstępnie określić, jaki termin byłby dla Was najbardziej dogodny. Należy się jednak liczyć z tym, że określone pory roku są mniej lub bardziej „obłożone” przez Pary Młode. I tak lato to z pewnością ulubiona pora roku dla Pary Młodej, a nieco mniejszą popularnością cieszy się jesień. Wybierając datę ślubu należy wziąć pod uwagę koszty wynajęcia sali czy cateringu, które w porze letniej mogą ulec zwiększeniu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dni tygodnia. Sobota to nadal najpopularniejszy dzień tygodnia do zawarcia ceremonii ślubu, jednak coraz wybierane są piątki, a nawet czwartki, dzięki czemu Goście oraz Para Młoda po hucznej zabawie może pozwolić sobie na chwilę wytchnienia.

Świętuj w Święta

Tak, tak, dobrze czytacie. Doskonałym rozwiązaniem zarówno dla Gości, jak również i Pary Młodej jest ślub w Święta. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność dni urlopowych. To pragmatyczne podejście umożliwia Gościom na przyjazd, ponieważ nie muszą przejmować się brakiem dni wolnych czy koniecznością szukania kogoś na swoje zastępstwo w pracy. Goście nie muszą się martwić obawiać o odmowę z tak prozaicznych powodów, a Wy zdejmujecie ze swoich barków troskę o to, czy aby na pewno wszyscy Goście będą mogli pojawić się na Waszym ślubie. W Polsce dni ustawowo wolne od pracy w 2021 to:

1.01 – Nowy Rok

6.01 – Trzech Króli

4 i 5.04 – Wielkanoc (ruchome)

1.05 – Święto Pracy

3.05 – Święto Konstytucji 3-go Maja

3.06 – Boże Ciało (ruchome)

15.08 – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1.11 – Wszystkich Świętych

25 i 26.12 – Boże Narodzenie

Jeśli na Waszym ślubie pojawi się wiele dzieci, możecie także zaplanować uroczystość w ferie zimowe lub wakacje. Pozwoli to całym rodzinom na celebrowanie dnia Waszych zaślubin.

Jeśli nie data, to miejsce

Może się zdarzyć, że to nie data ślubu będzie wyznacznikiem poszukiwań zespołu czy miejsca, a właśnie dostępność Waszej wymarzonej sali weselnej czy kościoła. MK Wedding zadba o to, abyście w pełni cieszyli się Waszym wyjątkowym dniem. Niektóre Młode Pary wybierają datę ślubu w zależności od dostępności ich wyśnionego miejsca. Nie ma nic w tym złego – w końcu to Wasz dzień i powinien on spełniać Wasze oczekiwania. Pomożemy Wam w zorientowaniu się, jakie są dostępne terminy w Waszych wymarzonych miejscach, a następnie zajmiemy się zorganizowaniem zespołu, cateringu, atrakcji, a także innych niezbędnych elementów ślubnych.

Przyjemności przyjemnościami, ale…

Młoda Para pochłonięta przygotowaniami do ślubu często zapomina o innym ważnym czynniku – wcześniej podjętych zobowiązaniach. Tak więc dobrym pomysłem podczas wyboru terminu ślubu jest zorientowanie się w swoich dotychczasowych zobowiązaniach. Wcześniej zaplanowane, obowiązkowe wyjazdy, zdawanie ważnych egzaminów (egzamin magisterski, certyfikaty, już zaplanowane uroczysości bliskich itp.). W ten sposób uniknięcie stresu związanego  z koniecznością pogodzenia nauki ze ślubem. Pamiętajcie, że Wasz ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem, nie może on jednak stawiać Gości w niekomfortowej sytuacji wyboru pomiędzy Waszym ślubem, a już wcześniej zaplanowanym innym wydarzeniem. Jeśli natomiast w momencie wyboru daty ślubu w swoim kalendarzu nie macie zaplanowanych innych ważnych wydarzeń, zwróćcie uwagę na to, aby do momentu ceremonii zaślubin nie planować poważnych zobowiązań.

Powyższe rady z pewnością ułatwią Wam wybór odpowiedniej daty ślubu. Jest to jednak niewielki element układanki, jaką jest organizacja całego ślubu i wesela. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej, co MK Wedding może Wam zaoferować w ramach organizacji wesela, zachęcamy do kontaktu właśnie tutaj 🙂

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!