Wybór garnituru ślubnego.

Tagi: , , , , ,

Drodzy Panowie, dziś wpis specjalnie dla Was. Chociaż jak to często bywa w wyborze garnituru i tak zazwyczaj uczestniczy narzeczona, więc drogie Panie i Wam przydadzą się poniższe rady. Na rynku powstaje coraz więcej salonów tylko i wyłącznie z modą męską. Salony te dedykowane są dla Panów, którzy coraz to świadomiej podchodzą do własnych stylizacji. Bo w czym mężczyzna możne lepiej wyglądać jak nie w dobrze skrojonym garniturze. Zastanawiacie się pewnie, gdzie udać się po garnitur ślubny, wybrać gotowy czy szyty, kiedy rozpocząć poszukiwania i ile przymiarek Was czeka. Już odpowiadamy.

Gotowy czy szyty?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaką macie sylwetkę? Czy gotowe garnitury po drobnych poprawkach będą na Was pasować czy nie. A po drugie jak wygląda Wasz styl codzienny i czy wykorzystacie zakupiony garnitur na inne okazje. Niekoniecznie w całości ale poszczególne części garnituru, np. marynarkę z garnituru ślubnego można zestawić z chinosami, do spodni założyć mniej oficjalną koszulę na wieczorne wyjście. Taki garnitur może służyć latami.

Kiedy gotowy?

Garnitur gotowy czyli z tzw sieciówek, mam tu na myśli eleganckie sieciówki z odzieżą męską takie jak  Giacomo Conti, Vistula czy Recman. Warto wybrać, jeżeli Wasza sylwetka jest raczej standardowa, wiecie, że kupujecie garnitur na raz a naturalne materiały nie są dla Was aż tak ważne. Dużym plusem jest to, że zazwyczaj w cenie są zapewnione drobne poprawki: skrócenie nogawek czy wytaliowanie koszuli.

Kiedy szyty?

Jeżeli jednak Wasza sylwetka nie jest standardowa jest Was albo trochę za dużo albo za mało albo lubicie wykorzystywać elegancką garderobę na prywatne wyjścia to zdecydowanie polecamy uszycie garnituru na miarę. Takie garnitury mają wiele zalet: przede wszystkim są idealnie dopasowane do sylwetki. Jeżeli macie za wąskie ramiona dobrze wszyta poduszka zbuduje proporcje sylwetki, jeżeli jest wręcz przeciwnie dużo ćwiczycie na siłowni i wasze ramiona rozbudowane są naturalnie takie poduszki należy usunąć. Jeżeli macie sylwetkę proporcjonalną to w uszytym garniturze będziecie czuli się wyjątkowo wygodnie. Garnitury szyte mają tę przewagę, że wykonane są z naturalnych tkanin. Macie pełne prawo wyboru kolorów i materiałów. Są oryginalne i niepowtarzalne, idealne na tak wielki dzień jakim jest własny ślub.

Jeżeli zdecydujecie się na uszycie garnituru polecamy salon Nie tylko dla Dżentelmenów, pracują tam doskonali fachowcy, którzy zapewnią najwyższą jakość usług. Na hasło MK Wedding otrzymacie też 5 % zniżki.

Kiedy rozpocząć poszukiwania ?

Panowie nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę! Jak w sobotę jest ślub to nie, nie idźcie kupować garnituru tydzień wcześniej. Optymalny czas na poszukiwania garnituru ślubnego to 3 miesiące przed weselem. Jest to odpowiedni moment gdyż, kupując gotowy garnitur macie czas na chodzenie po sklepach i poszukiwanie tego najlepszego. Zostawiacie sobie również czas na poprawki. Szyjąc natomiast garnitur, krawiec potrzebuje około 10 tyg na uszycie dopasowanego garnituru.

Uwaga na sylwetkę.

Pamiętajcie, aby po wyborze garnituru, pilnować już swojej wagi. Wszelkie budowanie sylwetki na wesele trzeba rozpocząć wcześniej, aby później utrzymać wagę. Oczywiście drobne różnice, krawiec będzie w stanie zniwelować na poprawkach, jednak nie może to być duża zmiana.

Jaki materiał wybrać ?

Dobór materiału jest bardzo ważnym kryterium. To od tego w dużej mierze zależy jak układał się będzie garnitur. Wybór materiału zależy także od przeznaczenia ubioru. Inny materiał wybierzecie na garnitur casualowy a inny na ślubny, inny na lato inny na zimę. No właśnie to jakie tkaniny wybrać na ślub? Przede wszystkim z naturalnych tkanin, to one pozwolą przetańczyć całą noc.

Wełna czy poliester?

Najczęściej garnitury szyte są z wełny. Latem na upały dobrze sprawdzi się wełna tropik, zimą zaś wełna czesakowa. Wełna letnia od zimowej różni się luźniejszym splotem tkaniny. Dzięki temu mamy lepszą wentylację i nie spocimy się w tańcu zbyt szybko. Musimy jednak zachować czujność, aby nie wybrać zbyt cienkiego materiału na letni garnitur, może się wtedy źle układać. W tzw. sieciówkach znajdziemy garnitury uszyte z samej wełny. Sprawdźmy wtedy z czego zrobiona jest podszewka, może na prawdę wiele zepsuć. Znajdziemy też garnitury z wełny z mieszanką poliestru. Są tańsze, jednak poliester prawie nie przepuszcza powietrza i niestety 10 czy 12 godz w takim garniturze może być mało przyjemne. Jeżeli chodzi o kolor materiału na garnitur ślubny, to zdecydowanie granat będzie najlepszym wyborem. Unikajcie czarnych materiałów. Wbrew pozorom mało kto wygląda w nich dobrze szczególnie za dnia, granat zdecydowanie lepiej się prezentuje.

Przymiarki, ile i kiedy?

Dobrze pamiętam minę i rozgoryczenie Pana Młodego, z którym miałam umówione spotkanie przedślubne a wracał właśnie z przymiarki garnituru. Pytam co się stało, a tu rozgoryczenie, że znowu poprawka, znowu coś nie pasuje, że buty trzeba inne i że ma już dość. Panowie zakup garnituru wcale nie musi być gehenną.

3 wizyty

W dobrym salonie wszytko powinno zamknąć się po 3 wizytach. Pierwsza wizyta jest najdłuższa. Trzeba wybrać typ garnituru, materiał, kolor poznać Wasze preferencje, a przede wszystkim wziąć dokładną miarę. Kolejna wizyta czeka Was po około miesiącu na tzw przymiarkę. Gdy Wasz garnitur jest już wstępnie uszyty, trzeba go przymierzyć i dokonać ostatnich szlifów. Dopasować idealnie do sylwetki. Ta wizyta nie zajmie Wam wiele czasu. No i zostaje najważniejsze! Ostateczna przymiarka i odbiór garnituru. Jeżeli nic nie uległo zmianie, wasza waga została utrzymana wszytko powinno pasować. Oczywiście jest to też dzień gdzie zakładacie garnitur ślubny. Możecie zatem poczuć namiastkę jak będziecie wyglądali i czuli się w tym wielkim dniu.

Wypełnij nasz ślubny formularz
i otrzymaj specjalny rabat

Jeśli pragniecie poznać specjalnie przygotowaną dla Was ofertę, prosimy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Uzupełnienie formularza jest niezobowiązujące, a w razie skorzystania z naszej oferty otrzymacie specjalny rabat na całość usług!